Devletin Kalbinde Katliam Terörü ve Terörden Medet Umanları Lanetliyoruz

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

18.02.2016

Devletin Kalbinde Katliam

TERÖRÜ VE TERÖRDEN

MEDET UMANLARI LANETLİYORUZ 

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 17 Şubat Çarşamba akşamı Ankara’da, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını taşıyan servis araçlarına hunharca yapılan terör saldırısı ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

10 Ekim 2015’te Ankara'da gerçekleşen Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör saldırısının ardından, bu kez 17 Şubat 2016 Çarşamba günü yine Ankara’da, Genelkurmay, Hava ve Deniz Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin olduğu bölgede, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını taşıyan servis araçlarına bombalı saldırı düzenlenmiştir.

Alınan son bilgilere göre, hunharca ve kalleşçe yapılan bombalı terör saldırısı sonucunda 28 kişi yaşamını yitirmiş, 61 vatandaşımız da yaralanmıştır.

Son yıllarda Reyhanlı, Suruç, Ankara Tren Garı ve İstanbul’daki Sultanahmet saldırılarından sonra, insanlıktan nasibini almamış olan caniler yine Ankara’da bu kez devletin kalbinde vahşice katliamlarına bir yenisini eklemişlerdir.

Son saldırı halkımızı bir kez daha üzmüş, ülkemizi derin bir yasa boğmuş ve kamuoyunda büyük bir infial yaratmıştır.

Devletin kalbine yapılan bu bombalı saldırı, ülkemizin dört bir köşesinin terör tehdidi altında olduğunu göstermektedir. Yetkililerin aksini söylemelerine rağmen, bugüne kadar meydana gelen terör olaylarının ülkemizde ciddi bir GÜVENLİK ZAFİYETİNİN olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin servislerine yönelik hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Ne olduğu belirsiz bu canileri kullanan arkasındaki hain güçler bilmelidir ki, Türk Devleti’ne yönelik bu tür hain saldırılarla asla bir yere varamayacaklardır. Ülkemizin iç barışını bozmak isteyen bu canilerin ve arkasındaki güçlerin oyunlarını bozmak için Milletçe birlik ve beraberlik içinde dimdik ayakta durmalıyız.

TBMM içindeki ve dışındaki tüm siyasi partilerimizi, sivil toplum örgütlerimizi kısır tartışmaları bir tarafa bırakıp, ülkemizin en öncelikli sorunu olan terör belasına karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Hunharca saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”