Başkentte Yine Terör, Yine Katliam Hain Terörü Lanetliyor, Halkımızın Acısını Paylaşıyoruz

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

14.03.2016

Başkentte Yine Terör, Yine Katliam

HAİN TERÖRÜ LANETLİYOR,

HALKIMIZIN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

 


Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 13 Mart Pazar akşamı Saat 18.41’de Ankara Kızılay Güvenpark’ta vatandaşlarımıza yönelik hunharca terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“13 Mart’ta Ankara’da gerçekleştirilen kalleş terör saldırısıyla birlikte, son altı ayda devletin kalbine art arda üçüncü bombalı saldırı yapılmış bulunmaktadır. Alınan son bilgilere göre, dün akşam hunharca ve kalleşçe yapılan bombalı terör saldırısı sonucunda 37 vatandaşımız daha öldürülmüş, 125 vatandaşımız ise yaralanmıştır. 

10 Ekim 2015, 17 Şubat 2016 ve 13 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen hain saldırılar sonucunda, son altı ayda toplam 166 vatandaşımız öldürülmüş ve yüzlercesi de yaralanmıştır.

Son aylarda güvenlik görevlilerimize ve vatandaşlarımıza yönelik bu hain saldırılar ülkemizi yasa boğup halkımıza derin üzüntüler ve acılar yaşatmaktadır. Giderek daha fazla çocuk-genç-kadın-yaşlı sivil ve savunmasız halkı hedef alan bu terör saldırılarının artması, ülkemizde korku ikliminin egemen olmasına yol açmış, insanlar sokağa çıkmaktan korkar hale gelmişlerdir. Öyle ki sabah çocuğunu okula, eşini işe gönderen aileler, korku ve endişe içinde aile bireylerinin eve sağ-salim dönmelerini bekler duruma getirilmişlerdir.

Bir kez daha ülkemizin kalbinde gerçekleştirilen bu hain saldırı, ülkemizin tüm topraklarının terör tehdidi altında olduğunun, buna karşın gerekli güvenlik önlemlerinin hâlâ alınamadığının somut bir göstergesidir.

İnsanlıktan nasibini alamamış caniler bilmelidir ki, halkımıza ve devletimize yönelik bu tür hain ve kalleşçe saldırılarla asla bir yere varamayacaklardır. Ancak bu durum tüm sorumluların kendilerini ciddi bir şekilde sorgulamaları gerçeğini de göz ardı etmemeleri gerektiğini ortaya koymaktadır. Peş peşe yapılan bu sistemli saldırıların artık salt güvenlik zafiyetiyle de açıklanmasını mümkün kılmamaktadır.

Ülke olarak ortak talebimiz ve temennimiz; terör belasının yok edilerek, vatandaşlarımızın can güvenliğinin bir an önce sağlanıp huzur ve barış ortamının yeniden tesis edilmesidir.

Gelinen son noktada; başta ülkemizi yönetenler olmak üzere, ülkemizde yaşayan herkes, kısır tartışma ve çekişmeleri bir tarafa bırakıp, devletimiz ve halkımız için hayati bir önem taşıyan terör belasını yok etme konusunda ortak tavır almalıdır.

Hunharca saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”