İstanbul’da ve Midyat’ta Yine Terör, Yine Katliam

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

09.06.2016

İstanbul’da ve Midyat’ta Yine Terör, Yine Katliam

HAİN TERÖRÜ LANETLİYOR,

POLİSİMİZİN ve HALKIMIZIN ACISINI PAYLAŞIYORUZ…

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 7 Haziran Salı günü Saat 8.41’de İstanbul Vezneciler’de çevik kuvvet otobüsüne, 8 Haziran Çarşamba günü Saat 11.15’te Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik hain bombalı terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“7 Haziran’da Vezneciler’de ve 8 Haziran’da Midyat’ta gerçekleştirilen kalleş terör saldırısıyla, son altı ayda güvenlik güçlerimize ve halkımıza yönelik altıncı bombalı saldırı yapılmış bulunmaktadır. Alınan son bilgilere göre, her iki saldırıda 8 polisimiz şehit olmuş, 8 vatandaşımız katledilmiş ve aralarında polislerin, sivillerin ve çocukların da bulunduğu 73 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

“Seri terör” halini alan bu hain ve alçakça bombalı saldırılar güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza ve bizlere derin üzüntüler ve acılar yaşatmaktadır. Güvenlik güçlerimizle birlikte çocuk, kadın, yaşlı, öğrenci sivil halkı hedef alan bu terör saldırıları ülkemizin her bölgesinde korku, panik ve kaos ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Ancak eli kanlı bu hain teröristler ve arkalarındaki şer odakları bilmelidir ki, halkımız güvenlik güçlerimizle birlikte dimdik ayaktadır ve cesur duruşuyla bu hain tuzağa düşmeyecektir.

Ülkemizin tüm bölgelerini hedef alan ve seri hale dönüşmüş olan bu terör saldırılarına DUR! demenin vakti gelmiştir, geçmektedir.  Artık ülkemizi yönetenler vakit geçirmeden terörle mücadeleye yönelik tedbirleri gözden geçirip, zaafiyeti belirleyip, terörle etkin bir mücadele içine girmelidir.

Artık halkımız şehit haberi almak, anaların yürek yakan ağlamalarını duymak istememektedir. Halkımız, terör belasının yok edilerek, vatandaşlarımızın can güvenliğinin bir an önce sağlanıp huzur ve barış ortamının yeniden tesis edilmesini istemektedir.

İnsanlıktan nasibini alamamış şer güçleri ülkemizi bölemeyecekler, kalleşçe saldırılarıyla bir yere varamayacaklar, kendi kanlarında boğulacaklardır. Halkımız terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin ve devletimizin yanındadır, yanında olmaya devam edecektir.

Hunharca saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”.

 

 

 

                                                                                                                                                                 Türkiye YOL-İŞ Sendikası
                                                                                                                                                                    Yönetim Kurulu