İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Canlı Bomba Saldırısı

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

29.06.2016

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Canlı Bomba Saldırısı

BU SON HAİN TERÖR SALDIRISI,

TERÖRLE MÜCADELEDE BİR DÖNÜM NOKTASI
 
OLMAK DURUMUNDADIR


Terörü Lanetliyor, Halkımızın Acısını Paylaşıyoruz


Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 28 Haziran Salı akşamı Saat 21.50’de İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde güvenlik güçlerine ve yolculara yönelik hunharca terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“28 Haziran’da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen kalleş terör saldırısıyla, son altı ayda güvenlik güçlerimize, halkımıza ve yolculara yönelik YEDİNCİ bombalı saldırı yapılmış bulunmaktadır.  Alınan son bilgilere göre, dün akşam hunharca ve kalleşçe yapılan bombalı ve silahlı kanlı terör saldırısı sonucunda 36 insanımız daha öldürülmüş, 147 insanımız ise yaralanmıştır

“İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen bombalı ve silahlı saldırı, sadece bu ay gerçekleşen üçüncü saldırı olarak dikkati çekmektedir. Bir başka dikkati çeken husus, son saldırının dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar Terminali’nde gerçekleşmiş olması ve dünyanın her tarafına seyahat yapan insanların hedef alınmasıdır. Üç canlı bombalı ve silahlı kanlı saldırının bir başka dikkati çeken yanı ise, saldırının zamanlamasıdır.

“Bölgesel ve küresel terör saldırısının bir parçası olarak “seri terör” halini alan bu hain ve alçakça bombalı saldırıların; ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, turizmini ve ekonomisini hedef aldığı açık bir şekilde görünmektedir. Ülkemizde ve bölgemizde barışı ve huzuru bozmayı da hedefleyen bu kanlı terör saldırıları; güvenlik güçlerimize ve bizlere derin üzüntüler yaşatmaktadır. Güvenlik güçlerimizin yanında sivil halkımızı ve dünyanın her tarafından yolcuları hedef alan bu son terör saldırısıyla sadece ülkemizde değil, bölgemizde ve geniş bir coğrafyada korku, panik ve kaos ortamı yaratılmak istenmekte, bölgenin istikrarsızlaştırılması amaçlanmaktadır. Ancak eli kanlı bu hain teröristler ve arkalarındaki küresel şer odakları bilmelidir ki, devletimiz dimdik ayaktadır ve bu hain tuzağa düşmeyecektir.

Ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü, bölgemizdeki barışı ve huzuru bozmayı hedefleyen, seri hale dönüşmüş olan bu hain terör saldırılarına karşı ORTAK MÜCADELE şart olmuştur. Bu son terör saldırısı, terörle mücadelede bir DÖNÜM NOKTASI olmak durumundadır. Gelinen son noktada; devletimiz ve tüm dünya, ülkemiz ve bölgemiz için hayati bir önem taşıyan terör belasını yok etme konusunda ortak tavır almalıdır.

Bizler terör belasının yok edilerek, vatandaşlarımızın can güvenliğinin bir an önce sağlanıp ülkemizde, bölgemizde ve tüm dünyada huzur ve barış ortamının yeniden tesis edilmesini istiyoruz. Devletimizin, terörle mücadeleye yönelik çok yönlü tedbirleri gözden geçireceğine, terörle etkin bir mücadele içine girerek vatandaşlarımızın korkularını gidereceğine inanıyoruz.

Hunharca saldırıda hayatlarını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, Milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Yönetim Kurulu