KARAYOLLARI'NDA ÇALIŞAN 3 BİN 500 TAŞERON İŞÇİSİ İÇİN KADRO TÖRENİ DÜZENLENDİ

IMG_9175.JPG.jpeg


IMG_9203.JPG.jpeg


IMG_9215.JPG.jpeg


IMG_9219.JPG.jpeg


IMG_9276.JPG.jpeg


IMG_9282.JPG.jpeg


IMG_9316.JPG.jpeg


IMG_9322.JPG.jpeg

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde Çalışan 3 Bin 500 Taşeron İşçinin Kadroya Alınması ve İşe Başlamaları Dolayısıyla Tören Düzenlendi

Genel Başkanımız Ramazan Ağar: “Taşeron işçilerin kadroya geçmesinde emeği geçen, bize bu mutlu günleri yaşatan herkese teşekkür ederiz.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: “Ekip ruhuyla inşallah daha güzel işler yapacağız. Bu konuda sendikamıza teşekkür ediyorum. Bu bilinçle, Bakanlıkla ve kurumlarla çok iyi işbirliği yaparak, ekipten ayrı olmadan destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum.”

 

13 Temmuz 2016 günü Karayolları Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar ve  Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ın yanı sıra çok sayıda kişi, kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

Kadroya alınan işçilerin 15 Temmuz itibarıyla iş başı yapacaklarını açıklayan Bakan Arslan, işçilerin insanların hayatını kolaylaştırmak ve mega projeleri hayata geçirmek adına daha da çok çalışacağını söyledi.

Arslan, taşeron işçi çalıştırılmasının geçmişten gelen bir konu olduğunu, hükümetlerinin bu işçilerin kadroya alınması hususunda ciddi mesafeler aldığını belirtti. Karayolları bünyesinde kadroya alınan taşeron işçilerin "örnek" niteliğinde olduğunu dile getiren Arslan, "Örnek olmak ayrı bir sorumluluk getiriyor. Kamu işçisi, işine az sahip çıkar mentalitesiyle bu taşeronluk sistemi ortaya çıktı. Bugün biz diyoruz ki, bu görüş yanlış, bundan dönmemiz lazım. Siz, bunun ilk örneklerisiniz. Sizin kamuoyundaki bu algıyı yıkmanız lazım. Ben kadrolu işçi olursam dünden daha çok çalışırım, ülkemin geleceğine sahip çıkarım, demeniz lazım. Bu inançla kamuoyundaki algıyı kırın ve değiştirin," dedi.

Bakan Arslan, Karayolları'na yatırım yapmaya devam edeceklerini belirterek, "170 milyon liralık iş makinası alacağız. Önümüzdeki yıl da bir sonraki yıl da buna devam edeceğiz. Karayolları ordusuna bin 280 kişilik daha teknik personel ekleyeceğiz. Artan işçi sayısıyla orantılı olarak daha büyük işler yapabileceğiz" diye konuştu.

Genel Başkanımız Ramazan Ağar ise Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Türkiye'de çok önemli görevler üstlenen bir kuruluş olduğunu belirterek, "Karayolları yaz kış demeden, gece gündüz çalışan, kışın kar mücadelesinde yollarda kalan vatandaşlarımızı, araçlarımızı, hatta doğuma giden kadınlarımızı taşıyan, yazın 360 derece sıcaklıkta çalışan, asfalt döken, yol ağı ören bir kuruluşumuz,” dedi.

Ağar özetle şu görüşleri ifade etti: “Bu kuruluşumuzdaki işçi sayımız 6 bin 500’e kadar düşmüştü. Biz bu sayıyı 20 binin üzerine çıkardık. Karayolları geçmiş yıllarda 40 bin işçisi olan bir teşkilatımızdı. Ülkemizin nüfusu 40 milyon iken 40 bin Karayolu işçimiz vardı. Ülkemiz şimdi 80 milyona dayandı, işçimiz azaldı. Taşeron sistemi olmasından dolayı kamu küçüldü. Dolayısıyla, arkadaşlarımızın kadroya geçmeleriyle birlikte Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yeni bir kan aşıladık. En son olarak 3 bin 500 arkadaşımızın taşeronluktan kurtularak, kurumun asıl işçisi olması hem Karayolları’nı, hem Karayolları idarecilerini, hem teşkilatımızı, hem Bakanlığımızı, hem de ülkemizi memnun etmiştir.

“Bu işin temeli, işçi arkadaşlarımızın sendikamıza üye olmalarıyla başladı. Bizler siyasi iktidarla diyaloglarımızı geliştirdik. Dönemin Bakanı Sayın Binali Yıldırım, şimdiki Başbakanımız, yine o dönemin Çalışma Bakanı Faruk Çelik, dönemin müsteşarı, şimdiki Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal, Sayın Cumhurbaşkanımız, diyeceğim hepsinin hakkını vermemiz lazım, bize bu mutlu günleri yaşatan değerli yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Bu güzel günleri yaşamayı Cenab-ı Allah herkese nasip etsin.

“Bu teşkilatın yüzünü ağartmak, daha çok çalışmak, daha çok üretmek istiyoruz. İdarecilerimizi mahcup etmeyeceğiz. Daha iyi hizmet etmemiz için araç parklarımızı güçlendirmemiz lazım. Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Kadrolar arkadaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.”