ŞER GÜÇLER VE ARKALARINDAKİ HAİN ODAKLAR ASLA VE ASLA EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKTIR

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

19.08.2016

 

ŞER GÜÇLER VE ARKALARINDAKİ HAİN ODAKLAR ASLA VE ASLA EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKTIR

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, Van’da, Bitlis’te ve Elazığ’da güvenlik kuvvetlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hunharca terör saldırılarıyla ilgili olarak basın açıklaması yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verdi.

“Bölücü terör örgütünün, 17 Ağustos 2016 günü Van’da, 18 Ağustos 2016 günü sabah saatlerinde Elazığ Emniyet Müdürlüğünün önünde, öğlen saatlerinde ise Bitlis’te düzenlediği hunharca bombalı terör saldırılarında 8 polisimiz ve 2 vatandaşımız şehit olmuş,  güvenlik görevlilerimizle birlikte 222 vatandaşımız yaralanmıştır.     

FETÖ terör örgütünün iş birlikçisi bölücü terör örgütü PKK ve arkalarındaki hain odaklar, başaramadıkları darbe girişiminin yarattığı ortamı fırsat bilerek yoğunlaştırdıkları terör ortamı ile ülkede kaos yaratacakları hayaline kapılmışlardır. 

Şer güçleri bilmelidirler ki; bu milletin, en olumsuz koşullar altında emperyalist güçlere karşı kurtuluş savaşını başarıyla tamamlayarak, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurduğu demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti bütünlüğünü koruyarak ilelebet payidar olacaktır.

İnsanlıktan nasibini almamış bu hain teröristler yok edilecektir.

Başta siyasilerimiz olmak üzere bizlere düşen görev bu hain terör saldırılarına karşı birlik ve bütünlüğümüzü bozmadan dimdik ayakta durarak mücadelemizi sürdürmektir.

Bu hunharca gerçekleştirilen terör saldırıların da şehit olan güvenlik görevlilerimiz ile vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Yönetim Kurulu