Yine Şehit, Yine Acı, MENFUR TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

10.10.2016

 

Yine Şehit, Yine Acı

MENFUR TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, PKK’lı hain teröristlerin, 9 Ekim 2016 Pazar günü Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Durak karakoluna bomba yüklü araçla kahpece düzenlediği terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“9 Ekim Pazar günü, Hakkari Şemdinli’ye 20 kilometre uzaklıkta karayolu üzerindeki Durak Jandarma Karakolu önünde araç ve kimlik kontrolü yapılırken, PKK’lı hain teröristlerin askerlerimize yönelik bomba yüklü kamyonetle hunharca yaptığı terör saldırısı sonucunda 10’u asker, 8’i sivil olmak üzere 18 vatandaşımız şehit olmuş, 27 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

“İnsanlıktan yoksun caniler, alçakça saldırıları ile ülkemize, şehitlerimizin ailelerine yine acılı bir gün daha yaşatmışlardır.Askerlerimizin, vatandaşlarımızınşehit olmasınave yaralanmasına neden olan bu menfur terör saldırısı bizi ve milletimizi derin üzüntüye boğmuştur.Yaptıkları alçakça saldırılarla asker, sivil, yaşlı, kadın ve çocuk demeden vatandaşlarımızı şehit eden bu hainler, en kısa sürede layık oldukları cezayı çekmelidirler. Bu tür hain saldırılardan medet bekleyenler bilmelidirler ki, milletimizi birlik ve bütünlük içinde yaşama iradesinden hiç kimse, hiçbir karanlık odak asla döndüremeyecektir.

Başta siyasilerimiz ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm milletimiz, her şeyi bir kenara bırakarak, bu hainlerin ve arkalarındaki hain odakların, kendi kanlarında boğulması için gerekeni yapmalıdır.

Tüm dünya ülkeleri bilmelidir ki, Türk milleti tarih boyunca var olmuştur ve var olmaya devam edecektir. Hain terör örgütlerini maşa olarak kullanan güçler ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle birlikte sonsuza kadar yaşayacaktır.

Güvenlik güçlerimize yönelik yapılan, vatandaşlarımızın güvenliğini ve ülkemizin bütünlüğünü hedef alan hain saldırıları şiddetle kınıyor, mekânları cennet olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına ise sabır diliyoruz.

   

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Yönetim Kurulu