TERÖRÜ LANETLİYOR, POLİSİMİZİN ve HALKIMIZIN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

11.12.2016

 

   İstanbul’da Çevik Kuvvet Polisi’ne Kalleş Saldırı

TERÖRÜ LANETLİYOR,

POLİSİMİZİN ve HALKIMIZIN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

 

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 10 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul Dolmabahçe’de, Vodafone Arena Stadyumu’nda oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının hemen ardından, stadyum önünde ve Maçka Parkı’nda eş zamanlı düzenlenen kalleş terör saldırısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“10 Aralıkta İstanbul’da, Vodafone Arena önünde bombalı araçla Çevik Kuvvet Polisi’ne yönelik, Maçka Parkı’nda ise canlı bombanın kendini patlatması suretiyle eş zamanlı terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Alınan son bilgilere göre, dün akşam hunharca ve kalleşçe yapılan bombalı terör saldırısı sonucunda 30’u polis 38 vatandaşımız şehit olmuş, 14’ü ağır olmak üzere 136 vatandaşımız yaralanmıştır.

“Son terör saldırısıyla birlikte, 2016 yılında ülkemizde meydana gelen toplam terör sayısı 20’ye ulaşmıştır. Son bir yılda sadece İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı sayısı 7’ye çıkmıştır.İstanbul’da bu yıl 5’i canlı bombayla, 5'i de bombalı araçla düzenlenen saldırılar sonucunda 122 vatandaşımız hayatını kaybederken, 363 vatandaşımız yaralanmıştır. Son terör saldırısının dikkati çeken bir yanı, saldırının ülke çapında yapılan “huzur operasyonu”nun hemen ardından gerçekleştirilmiş olmasıdır.

“Şer odaklarınca gerçekleştirilen ve süreklilik gösteren bu terör saldırılarının amacının; ülkemizde kaos ortamı oluşturmak, vatandaşlarımız arasında derin bir korku yaratmak olduğu açıktır. Saldırıyı düzenleyenlerin, ülkemizde artık kalmayan huzuru ve istikrarı daha da bozmak istedikleri ortadadır. Vurgulanması gereken bir başka husus da, terör saldırılarının komşularımızda sürmekte olan savaş ortamından beslenmeye devam ettiği gerçeğidir.

“Maalesef ülke olarak 2017 yılını, sokaklarda, meydanlarda, parklarda, havalimanlarında, stadyumlarda, hemen her yerde “çok yüksek” terör tehdidi altında, kan ve gözyaşı içinde karşılamaya zorlanıyoruz. Artan ve süreklilik gösteren terör saldırıları nedeniyle, çocuklarımız, öğrencilerimiz, ailelerimiz, kısacası tüm vatandaşlarımız, hayatlarını kaybetme riskine dair korku içinde yaşamaktadırlar.

Biz millet olarak, vatandaşımızın huzurunu bozmayı, istikrarsız ortam yaratarak ülkemizi bölmeyi amaçlayan şer odaklarının oyununa gelmeyeceğiz. Eli kanlı karanlık odaklar bilmelidir ki, milletimiz güvenlik güçlerimizle birlikte dimdik ayaktadır ve çekilmek istenen tuzağa düşmeyecektir. Biz hepimiz, hep birlikte, vatanımızın ve vatandaşlarımızın birliğini, bütünlüğünü savunmaya, insanlarımızın huzurunu istemeye devam edeceğiz. Bizler vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü savunurken; devletimizden ve yöneticilerimizden de hain terör saldırılarına karşı bir an önce etkili tedbirler alınmasını ve vatandaşlarımızın huzur ortamına kavuşturulmasını bekliyoruz. Artık ülkemiz ve tüm topraklarımız terör tehdidi altında olmaktan çıkarılmalı, milletimizin döktüğü kan ve gözyaşına son verilmelidir.

“Hain ve hunharca saldırıda hayatlarını kaybeden şehit polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Yönetim Kurulu