İstanbul’da, Vatandaşlarımızın Yeni Yıl Umutlarına Karşı Alçakça Saldırı

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

01.01.2017

 

  

İstanbul’da, Vatandaşlarımızın Yeni Yıl Umutlarına Karşı ,

Alçakça Saldırı

TERÖRÜ BİR KEZ DAHA LANETLİYOR,

HALKIMIZIN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

 

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 1 Ocak saat 01.15 civarında İstanbul Ortaköy’deki bir gece kulübüne alçakça düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“1 Ocak saat 01.15 civarında İstanbul Ortaköy’deki bir gece kulübü önündekilere ateş açan silahlı bir saldırgan 1 polisimizle 1 vatandaşımızı şehit ettikten sonra, kulüp içinde yeni yıl kutlaması yapan vatandaşlarımıza rastgele ateş açarak bir terör saldırısı gerçekleştirmiştir. Alınan son bilgilere göre, yapılan silahlı terör saldırısı sonucunda 1’i polis, en az 35 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 40 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

“2016 yılında polisimize, askerimize ve vatandaşlarımıza düzenlenen kalleş terör saldırılarında yüzlerce insanımızı kaybetmiş, yüzlerce insanımız yaralanmıştı. Yeni yılda, 2016 yılının huzurumuzu bozan terör saldırılarından kurtulmayı umut ediyor ve 2017 yılında milletçe yeni, temiz ve huzurlu bir yıla başlangıç yapmayı istiyorduk. Silahlı terör saldırısı yeni yılın ilk saatlerinde, tüm yurtta ve dünyada huzur, barış ve kardeşlik dileklerimizi paylaşırken geldi ve umudumuza, huzurumuza kara bir darbe indirmeyi amaçladı.

“Bugüne kadar düzenlenen terör saldırılarında vatanımızın dört bir yanına şehit ateşi düştü, milletçe canımız çok yandı. Buna rağmen dik ve vakur durduk, terör odaklarını, kalleş terör saldırılarını destekleyen karanlık güçleri lanetledik. Şimdi yine dik ve onurlu duruşumuzu koruyor, yeni yılda Türkiye’nin ve vatandaşlarımızın umutlarına karşı yapılan hain terör saldırısını lanetliyoruz.

“Bizler vatanımızın birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz. Bizler hür inancımızla ve hayat tarzımızla kardeşçe, insanca, huzurlu olarak yaşamak istiyoruz. Artık yeter! Yeni yılda huzurumuzu bozmayı amaçlayan terör saldırıları önlenmeli, milletimizin kan ve gözyaşının akmasına bir an önce son verilmelidir.

“Hain ve hunharca saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Yönetim Kurulu