Trafik Kazası Sonucu Türk Metal Sendikası Üyesi 7 Kadın İşçi Hayatını Kaybetti

YOL-İŞ Sendikası Basın Açıklaması

 

07.03.2017

 


Trafik Kazası Sonucu Türk Metal Sendikası Üyesi 7 Kadın İşçi Hayatını Kaybetti,

35 Kadın İşçi YaralandıBAŞIMIZ SAĞOLSUN...
Türkiye YOL-İŞ Sendikası Yönetim Kurulu, 7 Mart 2017 Salı günü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine katılmak üzere Bursa’dan Ankara’ya gitmekte olan Türk Metal Sendikası üyesi kadın işçileri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden kadın işçilerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:


“7 Mart 2017 Salı günü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine katılmak üzere Bursa’dan Ankara’ya gitmekte olan Türk Metal Sendikası üyesi kadın işçileri taşıyan otobüsün, Bursa’nın İnegöl ve Bilecik’in Bozüyük ilçeleri arasındaki Osmaniye köyü Mezitler mevkiinde devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, ilk belirlemelere göre 7 kadın işçimiz hayatını kaybetmiş, 35 kadın işçimiz ise yaralanmıştır. Yaralanan işçi arkadaşlarımızın, kaza yerine sevk edilen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldığı gelen bilgiler arasında yer almaktadır. Kaza olayının duyulması üzerine TÜRK-İŞ Genel Başkanı  Ergün Atalay, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile pek çok sendika yönetim kurulu üyeleri olay yerine hareket etmişlerdir.

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü gibi, kadın emekçilerin katılacağı anlamlı bir etkinlik öncesinde, Türk Metal üyesi kadın arkadaşlarımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Bu elim kaza münasebetiyle Konfederasyonumuzun üyesi Türk Metal Sendikasının manen ve kalben yanındayız.

“Allah’tan dileğimiz, yaralanan arkadaşlarımızın bir an önce sağlıklarına kavuşarak yuvalarına dönmeleridir. Hayatını kaybeden kadın işçilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve tüm camiamıza başsağlığı diliyor, yaralı işçi arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

 

Türkiye YOL-İŞ Sendikası

Yönetim Kurulu